Kuidas kodu kevadeks valmis seada? | MEIEPUHASTAME.EE

On üks lõhn, mida millegagi segi ei aja – see on akna vahelt sisse hiiliv kevad. Ilmselt oled seda juba tundnud, kuid kodus on veel talve vaim sees. Kui loodus ellu ärkab, pead midagi ette võtma ka ennast ümbritseva keskkonnaga. Siin on mõned toredad reeglid, aitamaks koju värskust tuua 🙂

Kevad meelele

Talvel me mitte ainult ei „maga“, vaid korjame koju ka erinevaid väga vajalikke (või „vajalikke“) esemeid. Kui aus olla, siis korjame me neid mitte ainult talvel, vaid mõnikord ka aastast aastasse. Lõpuks tekib kodus puudus kergustundest, kuid sellegipoolest pole südant oma kogu minema visata. Kevad on looduse poolt saadetud märk, et pead selle sammu astuma.

Märgid, et oled „koguja“:

  • Kõik esemed tunduvad sulle olulised ning arvad, et tulevikus läheb neid kindlasti vaja, isegi kui sa pole neid juba mitu kuud puutunud;
  • Mõeldes, kas mingi ese on sulle ikka veel vajalik, mõtled sa selle hinnale, kuid mitte sellele, kui palju kannatust nõuab sellele koha otsimine;
  • Annad kõikvõimalikele asjadele emotsionaalse väärtuse ning näed neid mälestuste hoidjatena;
  • Su kodu meenutab muuseumi.

Kui seda lugedes raputad pead, kuid soov kodu uuendada on sellegipoolest kusagil sees olemas, siis vasta enda jaoks nendele küsimustele: „Kui tihti ma seda eset kasutan?“, „Millal oli viimane kord, kui mul seda vaja läks?“, „Kas seda oleks keeruline hankida, kui mul seda poleks, aga järsku läheks vaja?“. Lisaks sellele ei tähenda asjadest loobumine mälestustest loobumist, sest need elavad meie sees, mitte riiulitel.

Kevad silmadele

Kui kapid-sahtlid on tolmukogujatest tühjad, võid hakata vaba ruumi kevadekuulutajatega täitma:

  • Peida ära (või nagu sa juba oskad, viska minema) hubaste talveõhtute juurde kuulunud küünlad ning vaheta need vaaside vastu, millese võid torgata kaua rohetavad eukalüptioksad või kauneimad kevadõied.
  • Ärata mälestused ellu. Jäta asjadega hüvasti, kuid asi-pole-mälestus-reeglit ära rakenda trükitud fotodele! Parimaid hetki meenutavad (ainult mitte jõuluteemalised) fotod pane raami ning aseta kevadõite juurde.
  • Jäta ajutiselt hüvasti sooja kodutekstiiliga – villased pleedid „katavad“ kevade kinni. Esimest külma võivad need oodata kapis, seni kaunistagu kodu aga erksavärvilised dekoratiivpadjad.

Kevad ninale

Talv ei lahku kodust ilma jälgi jätmata. Küttehooaeg jätab endast maha paksemad tolmukihid, väljas jalutamisega aga tekib koju arusaamatul moel palju mustust.

Kardinad. Radiaatorite läheduses rippuvad kardinad koguvad endasse rohkem tolmu kui sa arvad, lisaks võib see ka allergiat tekitada! Enamikke kardinaid võib rahulikult pesumasinas pesta (ainult kindlasti õrna programmiga), lisades juurde mõne tilga eeterlikku õli, ning seejärel kasvõi niiskena kuivama riputada. Niimoodi levitavad need meeldivat lõhna.

Vaip. Ärme hakka valetama: tolmuimejast seekord vaiba puhastamisel ei piisa. Kevade algus nõuab südamega puhastamist:

  • Niiskeks puhastamiseks kasuta vee ja äädika segu: sega need võrdsetes osades kokku, tee lapp sellega niiskeks ning käi põhjalikult kogu vaip üle. Ära ainult unusta muusikat, et lihtsam oleks.
  • Valmista vaipa „lõhnastav“ segu: lisa peotäiele söögisoodale 10 tilka eeterlikku õli. Sega korralikult, et õli täielikult imenduks. Kui soovid tuppa värskust tuua, puista vaibale veidi lõhnavat soodat, oota 5 minutit ning eemalda tolmuimejaga. Valmis!

Kui soovid veel inspiratsiooni kevade koju toomiseks, mine… õue! Taastekkinud värvid, õhus levivad lõhnad ja kevadised hääled teatavad sulle ise, mida loodusest koju tuua. Võibolla on selleks sel aastal pajuurvad või sarnaselt nendega pehme uus pereliige? 🙂

Tagasi kodulehele
See veebisait kasutab küpsiseid. Küpsiseid kasutatakse teabe külastamiseks saidi külastuste kohta, veebisaidi toimivuse parandamiseks ning kasutajatele asjakohase sisu ja reklaamide pakkumiseks. Lisateavet leiate meie küpsiste kasutustingimustest. Loe rohkem.
See veebisait kasutab küpsiseid. Küpsiseid kasutatakse teabe külastamiseks saidi külastuste kohta, veebisaidi toimivuse parandamiseks ning kasutajatele asjakohase sisu ja reklaamide pakkumiseks. Lisateavet leiate meie küpsiste kasutustingimustest. Loe rohkem.