Armastust täis kodu: kuidas teha oma toast hubane oaas | MEIEPUHASTAME.EE

Kõige soojemad ja meeldejäävamad hetked ei sünni alati kaugetel reisidel, kallites restoranides ega uhketel pidudel, vaid… hubases kodus. Kui soovid läheneva sõbrapäeva (või ükskõik millise muu päeva) veeta koduses keskkonnas, siis siin on mõned nõuanded, kuidas oma kodu kahele mõeldud mõnusaks oaasiks muuta.

Valguse mäng

Külmal aastaajal on kodus valgust mõnevõrra vähem. Seega kui kannatad viimasel ajal meeleolulanguse käes ja isegi oma kodu ei tundu enam armas, võid selles süüdistada lampe! Sooja ja mõnuse tunde saab sinu toas tekitada paari valgustrikiga:

Intensiivsus. Valge ja ere valgus võimaldab keskenduda ning sobib hästi intensiivseks tööks, kuid nendesse kodu nurkadesse, kus soovid rahu ja hubasust, vali mahedamat ja soojemat tooni valgus, näiteks kollakas või veidi oranžikas. Vastupidiselt eredale valgele valgusele aitavad viimased säilitada stabiilset emotsionaalset seisundit ning neid kasutatakse isegi depressiooni raviks, sest need soodustavad positiivsust ja rõõmu.

Valgusesaared. Hubast õhkkonda aitavad kodus luua ka mõningad salapärased varjud. Vaheta üks tervet tuba valgustav lamp välja mitme erineva valgusallika vastu – sedasi tekitad tuppa mitu hubast valgusesaart. Aknalauale või madalale lauakesele sobivad hästi küünlad ning ruumi pimedaimale osale aitavad elu anda kollaka valgusega jõulutuled, peamine rõhk aseta aga toa kõige meeldivamale osale – tugitoolile, raamaturiiulile või muule ilusale kohale. Sellised valgusesaared mitte ainult ei anna ruumile hetkega soojust, vaid loovad suurde tuppa ka eraldi „kohtumispaiga“.

Mööbli paigutus ja Feng Shui tarkused

Harmoonia ja positiivse energia poole püüdlevad Feng Shui põhimõtted ei ole päris laest võetud – mõned neist langevad kokku ka psühholoogide nõuannetega kodu sisustamise osas. Ära löö neile käega ning proovi neid kodus rakendada. Hiljem tekkiv tunne tõestab, et asi oli seda väärt.

Istumise koht. Tugitool või diivan, kuhu kavatsete ennast mõnusalt sisse seada, peaks olema sellises kohas, kust näeks ruumi tulevat ust, samuti võimalikult seina lähedal. Selja taha peaks jääma võimalikult vähe muid asju või tähelepanu tõmbajaid. Kõige paremini sobib see toa nurk, kust avaneb kõige ülevaatlikum vaade. See ei ole muide mitte ainult Feng Shui põhimõte, vaid ka instinktiivne vajadus ümbrust võimalikult palju kontrolli all hoida. Aga kuidas saaks mõnusalt olla, kui peab iga kord ukse taga midagi kuuldes ennast ümber pöörama? 🙂

Tähelepanu tõmbajad. Kõik hubase õhkkonna loomise katsed lähevad vett vedama, kui ruumis on liiga palju kõrvalisi asju. Mõned lisadetailid nagu küünlad, lambid või toalill ei riku olukorda, kuid kui hoiad toas ka suve ootavat jalgratast, tööarvutit või oma mitmekümnest kujukesest koosnevat kogu, siis peida need selleks kauniks õhtuks teise tuppa. Tuba muutub sellest kergemaks ja vähem „lärmakaks“.

Viis elementi. Öeldakse, et kodus aitab harmooniat tekitada viie elemendi – maa, puu, tule, vee ja metalli – kooslus. Ära võta seda soovitust sõnasõnaliselt – mõned detailid esindavad neid elemente väga hästi. Kõige rohkem on abiks värvid, näiteks tule jaoks punakad ja kollakad, puu jaoks pruunikad. Maa elementi sobivad esindama kivikesed ja kristallid ning liivakarva detailid, metalli vaasid või küünlajalad, vett aga peeglid või kausis ujuv küünal. Küll aga ära hakka oma hubast toanurka kõigi viie elemendi sümbolitega üle külvama – mõnikord piisab sellest, et ükski element ei domineeriks rohkem kui teised. Selle filosoofia kohaselt võib see olla üks põhjustest, miks su kodus veel hubast tunnet pole.

Kodutekstiil

Et ruumis loodud soojus ei kaoks, vaid „lukustuks“ hubasesse tuppa, läheb tarvis tõelisi soojushoidjaid – kodutekstiili ja -kangaid. Neid õigesti paigutades omandab hubane oaas pehme, õrna ja viimistletud kuju.

Sobivaimad kangad. Kõige õrnemad kangad – vill, kašmiir ja loomanahk – on tõelised hubasuse sümbolid. Vastupidiselt siidile, nahale ja linale annab nende puudutus soojust. Kuid ära jookse uut diivanit muretsema, kui praegune on nahast või karedast kangast. Parem kata see suure kootud pleediga, mida nähes tekib soov selle peal kellegi kaissu pugeda.

Kui otsustad sõbrapäeva õhtu pühendada iseendale

Kui sul pole kedagi sooja ja mõnusa õhtu jaoks külla oodata, siis rõõmusta vähemalt ennast. Kogu diivan ainult sinu päralt? Suurepärane, jääbki rohkem ruumi pehmetele patjadele ja mõnusatele tekkidele! Loo endale valgusesaareke ja veeda õhtu raamatu või kodukino seltsis. Enda jaoks vaeva näha võib olla tunduvalt lihtsam kui teise jaoks – ise tead ju kõige paremini, mis just sulle meeldib 🙂

Tagasi kodulehele
See veebisait kasutab küpsiseid. Küpsiseid kasutatakse teabe külastamiseks saidi külastuste kohta, veebisaidi toimivuse parandamiseks ning kasutajatele asjakohase sisu ja reklaamide pakkumiseks. Lisateavet leiate meie küpsiste kasutustingimustest. Loe rohkem.
See veebisait kasutab küpsiseid. Küpsiseid kasutatakse teabe külastamiseks saidi külastuste kohta, veebisaidi toimivuse parandamiseks ning kasutajatele asjakohase sisu ja reklaamide pakkumiseks. Lisateavet leiate meie küpsiste kasutustingimustest. Loe rohkem.